Mustafa Bulut ( Küçük Çakıcı ) vefat etti
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Salı, 11 Eylül 2012 16:33

 

 

Köyümüzün pırlanta çocuğu , yiğit delikanlısı adını aldığı dedesi Çakıcı'nın adını gururla taşıyan Mustafa Bulut 9 Eylül 2012 Pazar günü Alara çayında meydana gelen talihsiz bir kaza neticesinde vefat etti.

9 Eylül 2012 Pazar günü sabahının erken saatlerinde acı acı öten ambulans ve jandarma araçlarının siren sesleri ile uyanan Güneycikliler biraz sonra kendilerine ulaşarak yüreklerini dağlayacak  kara haberden habersizce merak içinde güne başladılar.

Oysa 9 Eylül  gününün  ilk saatlerinde ( saat: 00.45' te ) sosyal paylaşım sitesi Facebook'a ebedi aleme göçeceğini hissetmiş gibi " Her bitiş yeni bir başlangıçtır bazen. " notunu yazarak düşmüştü balık yakalamak amacıyla Alara çayının yoluna.  Sabaha karşı  talihsiz bir şekilde Alara çayının soğuk suyuna düşerek vefat edeceğini hissetmişti sanki köyümüzün gülen yüzü Mustafamız.

Aynı gün öğle saatlerinde resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından uzman dalgıçlar tarafından sudan çıkarılan naaşı, Antalya adli tıp kurumunda yapılan incelemenin ardından 10 Eylül 2012 Pazartesi günü öğle saatlerinde köyümüze getirildi ve  Köyümüz mezarlığına ikindi namazına müteakiben dualar ve gözyaşları eşliğinde defnedildi.

Köyümüzde küçük-büyük her yaşta insanın Sevgili Mustafası , Gülen yüzümüz, Pırlanta çocuğumuz, büyümüşte küçülmüş minik adam çakıcı, Yiğit Mustafamız böyle talihsiz bir kaza ile ebedi aleme ömrünün baharında  akıp gitti.

Komşu çocuğu Öğretmen Hüseyin Keleş Şu dizelerle ne güzel özetlemiş aslında Çakıcı Mustafa kardeşimizi.

AH MUSTAFA !...
-
Dağlarda gezen Kartalım
Kırıldı mı kanatların?
Can mı çıktı boğazından?
Nasıl düştün sen oraya?
-
Ne diyelim, bilmem dostlar;
Gözlerimden kanlar damlar;
Daha çok gençti Mustafa’m;
Arkasından dağlar ağlar…
-
Pratikti, çok çevikti;
Bir solukta yolu indi;
Ne bilsin benim aslanım;
Bekleyeni Azrail’di.
-
Dağı taşı aşar idin;
Seller gibi coşar idin;
Acelen neydi be koçum;
Yürümezdin koşar idin;
-
Şimdi O Hak’ka yürüdü;
Dağları duman bürüdü;
O mekanın Cennet olsun;
Mustafa erken büyüdü.

10 Eylül 2012 - Hüseyin Keleş

Can Mustafamıza Allah'tan rahmet,Doktor adayı  Bacımız Emine başta olmak üzere ailesine ve sevenlerine sabırlar dileriz.

Mekanın Cennet olsun yiğit Mustafam.

 

 

 

Son Güncelleme: Salı, 11 Eylül 2012 16:36
 

Yaylamız - Köyümüz