Kurban Bayramı 2012 kutlandı.
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Cuma, 26 Ekim 2012 14:03

Köyümüzde Kurban Bayramı sevinç ve sükunet içerisinde kutlandı.

 

Gelenek örf ve ananelerine sıkı sıkıya bağlı Güneycikliler bir Kurban Bayramını daha sevinç ve sükunet içerisinde kutladı. Bayram kutlama ve hazırlıkları her bayram olduğu üzere Arefe gününden başladı. Arefe günü ikindi namazını takiben köyümüze yeni tayin olan genç imamımız Mahmut Gözcü diğer hocalarımız öncülüğünde toplu halde kabir ziyaretleri yapıldı, dualar okundu. Sonrasında ise daha önceden temizlik ve bakımı muhtarlığımızca yaptırılan mezarlığımızda vefat eden yakınlarımızın ve dostlarımızın hususi ziyaretleri yapıldı

Bayram günü sabahında ise bayram namazını takiben bayramlaşma ve  sabah kabir ziyaretinin yapılmasının ardından derneğimizce organize edilen , köyümüz sosyal tesislerinde bayram çorbası ve bayramlaşma töreni vardı. Çorbaların ve çayların içilmesinin ardında dernek üyelerinin aidat ödemeleri gerçekleşti.

Daha sonra her evde tatlı bir telaşla birlikte kurban kesimlerine geçildi. 1. bayram günü  Parçalı bulutlu bir hava vardı. Akşam saatlerinde ise yağmur başladı. 2. bayram günü ise Güneycikliler yazdan kalma açık ve güneşli bir havada güne merhaba dediler ve bayram kutlamalarına devam edildi.

Başta hemşehrilerimiz olmak üzere Alem-i İslamın kurban bayramını kutlar, sağlık esenlik içerisinde nice bayramlar dileriz.

 

Yaylamız - Köyümüz