Kamil Özyürek Ruhuna mevlid okutuldu.
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 19 Kasım 2012 20:05

26 Ağustos 2012 tarihinde vefat eden köyümüzün emektar bakkalı Abdullah Kamil Özyürek ruhuna eşi ve evlatlarınca 18 Kasım 2012 Pazar günü Mevlid-i Şerif okutuldu.

26 Ağustos 2012 tarihinde vefat eden köyümüzün emektar bakkalı Abdullah Kamil Özyürek ruhuna eşi ve evlatlarınca 18 Kasım 2012 Pazar günü köydeki evleri önünde yemekli Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlid hazırlıkları Cumartesi günü öğleden sonra konuklara ikram edilecek yemeklerin ön  hazırlıkları ile başladı. 18 Kasım 2012 Pazar günü ise sabahın erken saatlerinde yemek hazırlıkları yapıldı. Sabah saat 10.00 da Mevlid-i Şerif evin önünde okunmaya başlandı. Mevlid ve duaların bitiminde ise konuklara yemek ikramında bulunuldu.

Rahmetli Kamil özyürek'in sevenlerinin ve evlatlarının iş çevresinden, dostlarından ve hemşehrilerimizden oluşan yoğun katılım sebebiyle yemek ikramı ikindi saatlerine kadar devam etti.

Yemek bitiminde çiselemeye başlayan yağmur ise günün süprizi olsa da katılımcı konuklarca rahmetlinin kalbinin temizliğine bağlandı.

Yemek ve çay ikramlarının ardından Mevlid-i Şerif sona erdi.

1950 yılında başladığı ticaret hayatını ölümüne kadar sürdüren ve Güneycik köyünde hemen herkesin az - çok bir anısı bulunan köyümüzün ticaret erbabı , bir insanda bulunması gereken bütün iyi meziyetleri taşıyan güzel insan, canım babam Abdullah Kamil Özyürek'e okutulan Mevlid-i Şerif ve duaların kabul olması dileklerimle Yüce Mevla'dan rahmetler dilerim.

 

Yaylamız - Köyümüz