Resimler Eskimedi ve Yeniden Sergilendi.
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Cuma, 30 Kasım 2012 14:46

Köyümüz öğretmenlerinden meslekte 39. yılını çalışan Mehmet Mesut Özyürek'in 43 yıl önce yaptığı ödüllü resimleri yeniden sergilendi.

 

Köyümüz öğretmenlerinden bu yıl meslekte 39. yılını çalışan Alanya Kemal Reisoğlu ilköğretim okulu sınıf öğretmeni Mehmet Mesut Özyürek henüz 13-14 yaşlarında bir ortaokul öğrencisiyken yaptığı  ve  1969 yılı Antalya festivali ortaokullar arası resim yarışmasında " ALTIN BAYKUŞ " ödülü ile ödüllendirilen resmi ve diğer ödüllü resimleri 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla yeniden sergilendi.

O yıllarda Aksu Öğretmen Okulunda görev yapan ve bu tür ödüllü resimleri bu güne kadar saklayan ve saklamaya devam etmekte kararlı gözüken resim öğretmeni Yamen Karaarslan tarafından resim sergisi açıldı. Sergide Yamen  öğretmenin ve her kuşaktan öğrencilerinin ve hemşehrimizin Mehmet Mesut Özyürek'in 3 resmide Antalya Karatay lisesi yanındaki Yenimahalle kültür merkezinde sergilendi.

24 Kasım günü akşam saat 18.00 de açılan sergi yoğun ilgi dolayısıyla gece geç saatlere kadar açık  kaldı ve ziyaretçi akınına uğradı. Serginin Açılışı Resim Öğretmeni Yamen Karaarslan , M. Mesut Özyürek ve her kuşaktan öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Sergi açılışında hemşehrimizi aile bireyleri de yalnız bırakmadı.

Yılların eğitimcisi Mehmet Mesut Özyürek sitemize yaptığı açıklamada;

" - Eğitimin sadece temel derslerden ibaret olmadığını, sanatın insanları mutlu ettiğini vurgulayarak günümüz eğitim sistemindeki yoğunluğu da dikkat çekerek velilerin çocuklarını mutlaka sanatsal derslere ve diğer aktivitelere de yönlendirmesi gerekli  ve zorunludur. Aksi taktirde bir öğrenci akademik  derslerde ne kadar başarılı olursa olsun topyekün başarı elde edilemez.

- İNSANLARIN KARNI DOYDUKTAN SONRA ARADIKLARI TEK ŞEY SANATTIR. " dedi.

Genç kuşak Güneyciklilerin de bu bayrağı devralarak bu tür başarılara imza atması dileklerimizle öğretmenimizi tebrik eder , hayırlı, uzun ömürler  dileriz.

 

 

 

 

Son Güncelleme: Cuma, 30 Kasım 2012 16:12
 

Yaylamız - Köyümüz