Güneycik-Der'den sönük kongre...!
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Pazar, 23 Aralık 2012 23:10

 

Güneycik Köyü Kültür  ve Dayanışma Derneği (Güneycik-Der) genel kurulu 23 Aralık 2012 Pazar günü saat 13.00'te Köyümüz sosyal tesislerinde yapıldı.

 

Güneycik Köyü Kültür  ve Dayanışma Derneği (Güneycik-Der) genel kurulu daha önce ilan olduğu üzere 23 Aralık 2012 Pazar günü saat 13.00'te Köyümüz sosyal tesislerinde yapıldı.

Yağmurlu bir Güneycik gününde gerçekleştirilen kongre ne yazık ki oldukça sönük geçti. Bazı eski yöneticiler, şu anda görevde olan yöneticiler, köyümüz ihtiyar kurulu üyeleri ve köyümüzden birkaç sakinimizin dışında il encümeni Rasim Elçi Ve Ortaköy Belediye başkanı Mustafa Kıpık'ın misafir olarak katıldığı kongreye ilgi oldukça yetersizdi.

Açılışın ardından İstiklal marşı ve Saygı duruşu yapıldı. Yönetim kurulu başkanı Ahmet Yüksel tarafından okunan gündemi takiben Divan Başkanlığına eski başkan Ahmet Uğur, Divan üyeliklerine ise Avukat Hasan Uğur ve Hilmi Özyürek oy birliği ile seçildi.

Gündeme geçildi. Yönetim kurulu faaliyet raporu, Denetim kurulu faaliyet raporu, Bütçe ve Bilanço okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin esas maddesi yeni yönetimin seçimine geçildi. Eski ve yeni dernek başkanlarımız ve katılımcı hemşehrilerimiz söz alarak katılımdan dolayı üzüntülerini dile getirdiler ve sebeplerini tartıştılar. Uzun tartışmalar sonucunda  zaten katılımın az olduğu kongrede kimsenin yönetime talip olmaması dolayısı ile  eski yönetimin yönetim kurulunu kendi aralarında belirlemesine ve aynen devamına karar verildi.

Dilek ve temenniler bölümünde ise önümüzdeki yaz mevsimindeki yaylada yapılacak Ramazan bayramında ya da uygun görülecek başka bir tarihte kulis çalışması yapılarak olağan üstü bir kongre yapılması ve daha önce yönetimi devralacaklarına dair sözleri bulunan Manavgat'ta ikamet eden hemşehrilerimize yönetim bayrağının devredilmesi temennisi ile kongre sona erdi.

 

  • Editörün notu: Sitemizdeki yaptığım haberleri takip eden hemşehrilerimiz bilirler ki ben hep bardağa dolu tarafından bakarak pozitif haberler yaparım. Üzülerek bu şekilde bir negatif haberi kaleme alıyorum. Bu genel kurulumuz bunca eğitimli ve birikimli Güneyciklinin ayıbı olarak ne yazık ki tarihte ve sitemiz haberleri arasında yerini almıştır. Üye olan ya da olmayan bütün hemşehrilerimizin gelecek kongrede yoğun ilgi ve katılımla bunu telafi edeceği ümidi ile en derin muhabbetlerimle hepinizi selamlıyor ve esenlikler diliyorum.

 

 

 

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 24 Aralık 2012 00:15
 

Yaylamız - Köyümüz