Köyümüzden Haberler Nisan - 2013
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Perşembe, 25 Nisan 2013 12:15

 

" Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür... "

deyip te sılasına gidemeyen hemşehrilerimizi köyümüzden birkaç kısa haber ile haberdar etmek istedik...

 

 

Baharın olanca ihtişamı ile yüzünü gösterdiği köyümüzde çağlalar çıktı da çoktan badem olmaya başladı bile. Ara ara Nisan yağmurlarının bereketi ile başka bir güzelliğe bürünmekte köyümüz. Hele yağmur sonrasında yemyeşil dağlar ve Alara çayı üzerinden çıkarak köyümüze doğru  gelen sis bulutlarını izlemenin keyfi ise paha biçilemez. Birkaç gün içerisinde Kızılseki bölgesindeki diken ağaçları sapsarı çiçeklerini açınca sarı ve yeşilin her tonu izlemek ayrı bir keyiflidir. Şimdilerde tam Sakızlak ağaçlarının  ütme zamanı meraklıları için... Gelinyemişleri ise yeni yeni tomurmakta mor mor  renklerle güzellendirmek için Güneycik dağlarını.

Güneycik Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından geçtiğimiz yıl köyümüz camisi ve köy odası arasındaki eski çardağımızın modern bir şekilde imar edilerek hizmete sunulmasının ardından,  daha önceki dernek yönetimince yaptırılan ve bir kaza sonucu yıkılan köyümüz girişi Andız mevkiindeki Tak yeniden derneğimizce modern bir şekilde yaptırılarak hizmete sokulmuştur.

Öte yandan 9 Eylül 2012 Tarihinde vefat eden köyümüzün Pırlanta Çocuğu Mustafa Bulut'un bir hayali arkadaşları tarafından gerçekleştirilerek ruhu şad edildi. Yiğit Mustafamızın her ortamda dile getirdiği ve yapılması için büyük çaba sarfettiği şanlı bayrağımızın köyümüz Kızılseki tepesinde dalgalandırılması rüyası geç te olsa gerçekleşti. Köyümüz gençleri elbirliği ile 8 metrelik bir bayrak direğini zor şartlarda dağlardan taşıyarak Kızılsseki dağına çıkardılar ve tüm bölgeden gözükebilecek bir yere sağlam bir şekilde diktiler. Şu günlerde şanlı bayrağımız Mustafa'ya selam edercesine dalgalanmakta... Bu vesile Mustafamıza Allah'tan rahmet  ile emeği geçen diğer yiğitlerimiz hayırlı ,uzun ömürler ve teşekkürlerimizi bildiririz.

Yeni ve güzel haberler ile yeniden görüşmek dileğiyle hoş ve esen kalınız....Son Güncelleme: Perşembe, 25 Nisan 2013 12:58
 

Yaylamız - Köyümüz