Ramazan 2014 Bayramı kutlandı.
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 30 Temmuz 2014 12:34

Ramazan bayramı köyümüzde ve yaylamız Alibeyler'de huzur , sukünet ve neşe içinde kutlandı.

Mübarek Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte Ramazan bayramı köyümüzde ve yaylamızda huzur ve sukünet içersinde kutlandı.. Her bayram olduğu gibi bu bayramda da arefe gününden başlayarak köyümüzde ve yaylamızda mezarlık ziyaretleri yapılarak geçmişlerimize yasin ve dualar okundu.  Köydeki temmuz ayı ortalamalarının üzerindeki sıcağa rağmen yaylada harika bir havada bayram kutlamaları yapıldı. Köyde ve yaylada Sabah kabir ziyaretlerinden sonra bayramlaşmalara geçildi. Yayla mevsiminden dolayı yaylada bayram yapmaya daha fazla rağbet olduğu gözlendi. Alibeyler yaylasında günboyu bir hareketlilik vardı.

Diğer yandan bayram süresince yaylamız camii çatısı için yardım ve Derneğimiz aidatları toplandı. Dernek muhasibi öğretmen Hüseyin Keleş sitemize yaptığı açıklamada pekçok üyenin gönderilen mesajı dikkate alarak aidatlarını ödediğini, kalan az sayıda ödenmeyen aidatında Kurban bayramında ödenmesini beklediklerini belirterek duyarlılığından dolayı üyelerimize teşekkür etti.

Biz de bu vesile ile www.guneycik.com  site yönetimi ve Güneycik-Der yönetim kurulu  olarak tüm hemşehrilerimizin bayramını kutlar sağlık esenlik dolu günler , hep birlikte huzur ve sukünet içinde nice bayramlar dileriz.

 

Yaylamız - Köyümüz