Duran ailesinin mutlu günü...
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 01 Eylül 2014 22:32

Ayşe Osman Duran çiftinin kızları Duygu, Manavgat'ta yapılan muhteşem bir düğün töreni ile hayatını Mehmet Can beyle birleştirdi.

 

Manavgat’ta ikamet eden hemşehrilerimiz Ayşe – Osman Duran çiftinin kızları Duygu Duran , Manavgat Kaplan Garden düğün salonunda yapılan  muhteşem düğün töreni ile  hayatını Muğla – Marmaris ilçesinden Mehmet Can beyle birleştirdi.

 

19 Nisan 2014 tarihinde yapılan nişan töreni ile hayat birlikteliklerine ilk adımı atan Duygu ve Mehmet , 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü akşamında Manavgat’ta Aydın Evler mahallesindeki kız evinde kına gecesi ile başlayan düğün töreni , 31 Ağustos Pazar günü yine evleri önünde geleneklerimiz usulünce yemekli ve  aynı gün akşamında  ise Kaplan Garden düğün salonunda açık havada yapılan düğün töreni ve nikah merasimi ile ömür boyu birlikteliğe adım attılar.

Akşam saat 20.00 de başlayan törende ilk olarak nikah merasimi yapıldı. Nikahın kıyılıp , ilk dansın gelin ve damat tarafından yapılmasının ardından konuklar bu mutlu günde genç çiftleri sahnede bir an olsun yalnız bırakmadılar. Pasta kesimi ve ikramının ardından takı törenine geçildi. Sahnede uzun bir kuyruk oluşmasına neden olan takı töreninin ardından eğlence son hızla devam etti.

Damat Mehmet bey ve akrabalarının oynadığı zeybek, gelin hanımın sahnedeki konuklara yaptığı davul şov ve dakikalarca süren havai fişek gösterisi oldukça kalabalık bir katılımın olduğu düğün törenine ayrı bir renk kattı.

 

Düğünün ikinci etabı , damat beyin memleketi Marmaris -  Çetibeli Köyünde 5 Eylül 2014 Cuma günü yapılacak düğün töreni ile tamamlanmış olacak.

Yeni evlenen Genç çitlere ömür boyu saadetler dileriz.

Allah bir yastıkta  kocatsın…

 

Son Güncelleme: Perşembe, 04 Eylül 2014 10:09
 

Yaylamız - Köyümüz