Kara Ailesinin Mutlu Günü...
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 15 Eylül 2014 13:24

Alanya’da ikamet eden hemşehrilerimiz Öğretmen Salime – Fahri Kara çiftinin oğulları Oğuzhan, hayatını Aysu hanımefendi ile birleştirdiler.

 

 

Alanya’da ikamet eden hemşehrilerimiz Öğretmen Salime – Fahri Kara çiftinin oğulları , Manavgat Milli Emlak müdürlüğünde Defterdarlık uzmanı olarak çalışan Oğuzhan Kara  , hayatını Alanyalı emekli öğretmen Seher – Hasan Hacıhamdioğlu’nun  bankacı kızları Aysu hanımefendi ile birleştirdiler.

12 Eylül 2014 akşamı kız evinde yapılan kına gecesinin ardından 14 Eylül 2014 Pazar günü Alanya Belediyesi Eşgilik Düğün salonunda misafirlere yemek ikramında bulunuldu.

Aynı günün akşamında ise Alanya sahilinde bulunan Club Begonvil’de havuz başında yapılan balo ile devam edildi. Gelin ve damadın ilk dansının ardından düğün töreni başladı. Sahnedeki gençleri konuklar bir an olsun yalnız bırakmadılar. Alanya belediyesinin genç başkanı Adem Murat Yücel’de düğüne katılarak genç çiftlerle birlikte oynadı ve gençlere mutluluklar diledi.

Daha sonra nikah töreni yapıldı. MHP ilçe başkanı emekli eğitimci Cafer Uyar ve Alanya müftüsü Mustafa Topal şahitliğinde nikah kıyıldı . Nikah kıyımı esnasında yapılan havai fişek gösterisi izlemeye değerdi. Pasta kesimi ve takı töreninin ardından

düğün gecenin geç saatlerine kadar eğlenceyle devam etti.

 

Dipnot  : “ Eşgilik : Eskiler narinciye ağaçlarına Eşgi derlerdi. Eski Alanya’da düğünler salonların olmadığı zamanlarda herkesin evi önünde Eşgi ağaçların dibinde yapılırdı. Devir dönüp her taraf  betonlaşınca Alanya belediyesi vatandaşların eskiye özlemini gidermeleri , rahat bir ortamda düğünlerini yapabilmeleri için 10 dönümlük bir arazi üzerinde  Eşgilik Düğün salonunu 90 li yılların sonunda  hizmete soktu.”

 

Son Güncelleme: Pazartesi, 15 Eylül 2014 13:36
 

Yaylamız - Köyümüz