Şehidimizi uğurladık...
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Salı, 11 Ağustos 2015 22:24

 

Alanya – Okurcalar beldesinde ikamet eden hemşehrimiz Hüseyin Kabadayının damadı   şehit polis memuru Abdullah ümit Sercan Alanya’da dualar ve gözyaşları ile uğurlandı.

 

Alanya – Okurcalar beldesinde ikamet eden hemşehrimiz Hüseyin Kabadayının damadı, İngilizce öğretmeni  Özay Sercan’ın eşi , henüz 20 günlük Ali’nin biricik babası , 8 Ağustos 2015 günü görev yaptığı Mardin- Midyat’ta kahpe bir saldırı sonucu şehit olan kahraman polis memuru Abdullah Ümit Sercan  9  Ağustos 2015 Pazar günü mahşeri  bir kalabalığın katılımı ile Alanya garnizon şehitliğinde  dualar ve gözyaşları ile uğurlandı.

9 Ağustos 2015 Pazar günü Türk hava kuvvetlerine ait özel bir uçakla Gazipaşa havaalanına getirilen şehidimizin cenazesi oldukça kalabalık bir konvoy tarafından karşılandı. Şehidimizin naaşı saat 15.00 te Aslen Konya – Hadim – Dedemli beldesinden olup , uzun yıllar Alanya Devlet hastanesinde karı –koca görev yapan ve Alanya Güllerpınarı mahallesinde oturan  baba ocağına  getirildi. Baba ocağında dualar okundu helallik alındı.  Daha sonra Özmüftüoğlu camiine götürülen şehidimiz için ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından siyasilerin ve mahşeri bir kalabalığın katılımı ile Alanya Garnizon şehitliğinde dualar ve gözyaşları ile uğurlandı.

Şehidimize yüce Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm hemşehrilerimize başsaglığı dileriz.

 

Son Güncelleme: Perşembe, 20 Ağustos 2015 11:53
 

Yaylamız - Köyümüz