Mustafa güney vefat etti.
Hilmi Özyürek tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 16 Eylül 2015 22:06

Manavgat – Ilıca beldesinde ikamet eden hemşehrimiz, herkes tarafından Gır Mustafa namı ile tanınan Mustafa Güney vefat etti. 

Manavgat – Ilıca beldesinde ikamet eden hemşehrimiz 1944 doğumlu, herkes tarafından Gır Mustafa namı ile tanınıp bilinen köyümüzün sevilen siması Mustafa Güney  bir süredir tedavi gördüğü Akciğer hastalığına bağlı sebeblerden dolayı aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı Antalya’daki hastanede 13 Eylül 2015 Pazar günü sabah saatlerinde  71 yaşında vefat etti.

Aynı gün Manavgat’a getirilen merhumun cenazesi , 14 Eylül Pazartesi günü Manavgat’ta yapılan cenaze işlemlerinin ardından öğleye doğru köyümüze götürüldü.  Yaz sıcaklarını aratmayan bir Eylül Güneyciğinde öğle namazını müteakiben mahşeri bir kalabalığın şahitliğinde gözyaşları ve dualarla ebedi aleme uğurlandı.

Cenaze töreni sonrasında evlatları ve aile bireyleri köyümüzde taziyeleri kabul ettiler. Taziye esnasında köyümüzde ve bölgemizde sevilip – sayılan Mustafa dayı için uzun bir taziye kuyruğu oluştu. Taziye kabulleri Manavgat - Ilıca beldesindeki evlerinde 20 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek..

Güzel insan merhum dayıma Yüce Allah’tan rahmet , sevenlerine , evlatlarına ve ailesine sabırlar dileriz.

Ruhu şad , mekanı cennet olsun..

 

 

Yaylamız - Köyümüz